Mumijo

Mumijo – natūralių organinių mineralų šaltinis, kuris tūkstančius metų naudojamas rytų šalyse. Tai mineralinis šaltinis sudarytas iš humuso ir suskaidytų augalų liekanų, kurios milijonus metų buvo suspaustos kalnuose tarp uolienų sluoksnių didelio aukščio zonose. Mumijo yra lipnus, dervos tipo medžiaga, kuri išteka atšilus orams iš uolienų sluoksnių, dažniausiai pasirodydamas tamsiai rudos spalvos.

Tai biologiškai aktyvių medžiagų derinys, daugiausiai susidedantis iš humino medžiagų, įskaitant fulvino rūgštį, kurios sudaro apie 60-80 procentų visos masės. Šios medžiagos palengvina įvairius metabolinius procesus organizme, taip pat aktyvina ląstelių ir audinių biologinį procesą. Toks organinių ir mineralinių junginių derinys apibrėžia platų Mumijo vertingų savybių spektrą.

Kaip žinome, žmogaus kūnas savaime nesukuria mineralų, todėl turime juos gauti per mitybą. Tyrimai rodo, kad daugumos žmonių mityboje trūksta daugiau kaip 84 mineralų, kurie gerina sveikatą ir suteikia energijos. Mumijo yra vienas iš nedaugelio maisto papildų suteikiantis gyvybiškai svarbių mineralų, kurie padeda išlaikyti stiprią imuninę sistemą.

Mumijo susideda iš daugiau kaip 85 natūralių augalinės kilmės mineralų, amino rūgščių, fitotropinių medžiagų, humino rūgšties ir natūralių fulvino rūgšties koncentracijų. Visi šie gyvybiškai svarbūs mineralai ir mikroelementai mūsų organizmui reikalingi naujų ląstelių auginimui. Fulvino rūgštis veikia kaip katalizatorius, padedantis transportuoti šias mineralines molekules ląstelių lygmenyje ir pilnai jas įsisavinti. Kartu su atitinkamomis žolelėmis visa tai tampa alcheminės didybės vestuvėmis.

Mumijo biocheminė kompozicija

Amino rūgštys (glutamino rūgštis, glicinas, histidinas, fenilalaninas, metioninas, treoninas, triptofanas, izoleucinas, lizinas, argininas, valinas, asparto rūgštis ir kt.), mononesočios ir polinesočiosios riebalų rūgštys (oleino, petroselino, linolo, linoleno ir kt.), fosfolipidai, organinės rūgštys (hipurinas, benzoikas, adipinas, gintaras, citrinas, oksalas, kojinas, vynas ir kt.), eteriniai aliejai, dervos, dervinės medžiagos, steroidai, alkaloidai, fermentai, chlorofilas, taninai, kumarinai, terpenoidai, karotinoidai, flavanoidai (įskaitant rutiną, B1, B2, B3, B6, B12) ir apie 60 mikro-makro elementų (geležies, kalcio, magnio, kalio, vario, cinko, seleno, silicio, mangano, fosforo, sieros, natrio, chromo, sidabro, kobalto, nikelio ir t.t.).

Pagrindiniai Mumijo komponentai, kurie turi didžiausia biologinį aktyvumą yra dibenzo-α-pirono chromaproteinai (DBP) ir fulvinės rūgštys (FR) su DBP šerdimis.

Fulvino Rūgštis

Fulvino rūgštis yra viena iš pagrindinių Mumijo sudedamųjų dalių. Tai humino rūgštis kuri susidaro milijonams mikrobų skaidant įrančia augalinę medžiagą, šis procesas vadinamas humifikacija. Fulvino rūgštis yra labai sudėtinga molekulė, kurioje randasi įvairių funkcinių grupių, įskaitant karboksilo grupes. Pasirodo, jog tai leidžia fulvino rūgščiai lengvai susijungti su katijoninėmis medžiagomis, o tai paaiškina daug Mumijo privalumų. Pirmiausia, fulvino rūgštis pasižymi puikiu biologiniu prieinamumu ir smegenų kraujo barjero prasiskverbimu, o tai leidžia jai veikti kaip labai veiksmingu junginių tiekimo mechanizmu su kuriais ji susijungia. Be to, karboksilo grupės esančios fulvino rūgštyje stipriai palaiko imuninę sistemą. Ši sistema susideda iš įvairių pirmtakų zimogenų, kurie cirkuliuoja per visa kūną ir yra visiškai neaktyvūs. Tačiau mūsų įgimta ir prisitaikanti imuninė sistema gali suaktyvinti šiuos zimogenus.

Be natūralios priešuždeginimės savybės, fulvino rūgštis taip pat suteikia reikšmingą antioksidacinę naudą. Tačiau pagrindinė antioksidacinė nauda Mumijo yra iš dibenzo-α-pirono chromaproteinų. Kaip jau aptarėme anksčiau, fulvino rūgštis lengvai jungiasi su dibenzo-α-pirono chromaproteinais ir juos perduoda įvairioms kūno dalims, įskaitant smegenis. Įdomiausia yra tai, jog ji geba dibenzo-α-pirono chromaproteinus nunešti į tas vietas, kurių dauguma kitų antioksidantų to padaryti nesugeba, t.y. mitochondrija. Tai neabejotinai svarbiausia vieta, kurioje norėtumėme turėti tinkamą antioksidacinės gynybos sistemą, nes mitochondrijos gamina didžiają dalį mūsų ląstelių energijos, vadinamu adenozino trifosfatu. Jų gamybos metu susidaro daug reaktyviųjų deguonies rūšių. Šios rūšys gali sukelti didele antioksidacinę žalą mitochondrijoms, kuomet antioksidantų gynybos mechanizmas tinkamai neveikia. Jeigu taip nutinka, tai iš esmės nutrūksta energijos tiekimas mūsų ląstelėms. Be to, kuo aktyvesnė ląstelė, tuo didesnė tikimybė mitochondrijų disfukcijai, o tai yra blogas ženklas didelės energijos poreikio nervų ir raumenų audiniams. Laimei, Mumijo randami dibenzo-α-pirono chromaproteinai yra stiprūs mitochondrijų antioksidantai. Palaikydami mitochondrijų funkciją, dibenzo-α-pirono chromaproteinai galiausiai pakelia adenozino trifosfatų lygi mūsų ląstelėse.

Taip pat, fulvino rūgštis apsaugo nuo laisvųjų radikalų ir ląstelių pažeidimų. Dėl savo unikalios cheminės struktūros ji kovoja su laisvųjų radikalų žala, kuri prisideda prie senėjimo ir beveik kiekvienos lėtinės ligos. Fulvino rūgštis padeda įsisavinti maistines medžiagas, palaiko smegenų veiklą ir palengvina organizmui išsivalyti nuo nereikalingų cheminių medžiagų, toksiškų metalų ir kenksmingų junginių, kurie neigiamai veikia mūsų sveikatą.

Mumijo vertingos savybės

  • Suteikia energijos
  • Gerina virškinimą ir maistinių medžiagų įsisavinimą
  • Gerina žarnyno būklę
  • Tvarko ir apsaugo odą
  • Skatina smegenų veiklą
  • Reguliuoja hormonus ir imuninę sistemą
  • Malšina skausmus
  • Padeda tvarkyti diabetą
  • Padeda išvengti ir apsaugoti nuo vėžio
  • Mažina laisvųjų radikalų žalą
  • Kovoja su uždegimu ir virusais
  • Palaiko skeleto būklę
  • Padeda širdžiai ir kraujui
  • Padeda įveikti priklausomybes ir t.t.

Akivaizdu, jog Mumijo yra vienas iš keletos esminių-pamatinių kūno statytojų-tvarkytojų.